Profesjonalny debiutW Argentynie Primera División for Independiente w wieku 15 lat 35 dni
PozycjaStrajkowicz
Trener / MentorRicardo Bochini
Recardo Bochini
Rekordy (główne)• Został najmłodszym piłkarzem 5 lipca 2003 r., Aby zadebiutować w argentyńskiej Primera División w wieku 15 lat i 35 dni.
• Agüero strzelił 6 goli w Mistrzostwach Świata FIFA U-20 2007 i wygrał „Złoty But” turnieju. Zdobył nawet „Złotą Piłkę” dla najlepszego gracza turnieju.
• W sezonie 2010-11, grając w Atlético Madryt, strzelił swojego pierwszego hat-tricka w karierze przeciwko Mallorce.
• Gra w klubie Premier League Manchester City. Strzelił 105 goli w 152 występach, miał najwyższy wskaźnik bramek na minutę w historii rozgrywek Premier League od ich powstania w 1992 r., Zdobywając średnio jednego gola na 109 minut.
• Jest współwłaścicielem największego strzelca bramek w pojedynczym meczu Premier League, nawet najszybszym, który to zrobił, pięć bramek w 23 minuty i 34 sekundy czasu meczowego.
• Jest najlepszym strzelcem bramek w Ameryce Południowej w historii Premier League.
• W 2015 roku Copa America w San Juan przeciwko Boliwii strzelił swojego pierwszego międzynarodowego hat-tricka, wygrywając 5-0.
Punkt zwrotny w karierze• Kiedy został królem strzelców i najlepszym graczem turnieju w 2007 FIFA U-20 World Cup.
ZainteresowaniaSłuchanie muzyki Cumbia
KontrowersjeW swojej karierze w Atlético strzelił zwycięskiego gola przeciwko Recreativo de Huelva w dniu 14 października 2006 r., Używając rąk, co było jego drugim golem dla klubu.
Ulubione rzeczy
Ulubione jedzenieArgentyński grill
Dziewczyny, rodzina i nie tylko
Stan cywilnyRozwiodła się w 2012 roku po czterech latach razem z Gianinną Maradoną.
Giannina Maradona i Sergio Aguero z synem
Sprawy / dziewczynyKarina Tejeda (2014)
Karina Tejeda
ŻonaGianinna Maradona (rozwiedziona w 2012 roku)

• Czy Sergio Agüero pije alkohol?: Tak
  • Nick Name of Sergio to Kun, który widnieje na jego koszuli, został nadany przez jego dziadków z ulubionego programu telewizyjnego Sergio, Kum-Kum.
  • Opisał Leonela Messiego jak brata w swojej autobiografii „Born to Rise”.

Sergio Aguero z Leonelem Messim

• Na wewnętrznej stronie prawego ramienia Agüero ma tatuaż z napisem Tengwar.
  • Agüero jest uważany za jednego z najlepszych napastników na świecie. W swojej piłkarskiej karierze strzelił ponad 200 goli.
  • Pomógł Argentynie zdobyć złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku przeciwko Brazylii 3: 0, w którym Agüero strzelił dwie bramki.
  • Jest najmłodszym piłkarzem, który zadebiutował w piłce nożnej w wieku 15 lat 35 dni, bijąc rekord posiadany wcześniej przez Diego Maradona.
  • Osiadł z Gianniną Maradoną (córką Diego Maradony) w 2009 roku. Jednak para rozstała się w 2012 roku. Mają syna Benjamina.
  • Po 44 latach, golem Agüero, Manchester City zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski w 2011 roku.