Łucznictwo
Został zawodowcem2006
Obecna drużynaIndyjska drużyna łucznicza kobiet
Trener / MentorHarendra singh
Rekordy (główne)• Wygrała 11. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie, które odbyły się w Ogden w USA w 2009 roku
• Deepika Kumari zapewniła również złoty medal na igrzyskach Wspólnoty Narodów w 2010 r. W regatach indywidualnych i drużynowych.
Punkt zwrotny w karierzeW 2010 roku, kiedy strzeliła gola przeciwko Włochom w 4. minucie dogrywki, co dało Stanom Zjednoczonym zwycięstwo 1: 0 nad Włochami i awansowanie do ostatniego miejsca na Mistrzostwach Świata Kobiet.
Życie osobiste
Data urodzenia13 czerwca 1994 (poniedziałek)

• Czy Deepika kumari pije alkohol: Nie
  • Deepika Kumari pochodzi z rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej. Jej ojciec jest kierowcą rikszy, a matka pracuje jako pielęgniarka w Ranchi Medical College.
  • Rodziny Deepiki nie było stać na drogi sprzęt, więc ćwiczyła z własnymi bambusowymi łukami i strzałami.
  • Deepika Kumari rozpoczęła swoją zawodową karierę łuczniczą w 2006 roku, kiedy zdecydowała się dołączyć do Tata Archery Academy w Jamshedpur. To tutaj po raz pierwszy w życiu uzyskała dostęp do odpowiedniego sprzętu łuczniczego i mundurów, a także miesięczne stypendium w wysokości Rs. 500.
  • Deepika Kumari wygrała 11. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie, które odbyły się w Ogden City w stanie Utah w USA w 2009 roku, kiedy miała zaledwie 15 lat.
  • Kumari zdobyła swój pierwszy złoty medal w regatach indywidualnych Pucharu Świata w Łucznictwie w Antalyi (Turcja) w maju 2012 roku.
  • Otrzymała nagrodę Arjuna, drugą co do wielkości nagrodę sportową w Indiach w 2012 roku od Prezydenta Indii Pranaba Mukherjee.
  • Rząd Indii przyznał jej również cywilny honor kraju, Padma Shri w 2016 roku.